اگر تا کنون مقالات سایت را با عنوان مذکور دنبال کرده باشید متوجه شده اید که ما مهمترین روش های تبلیغات را با بررسی نحوه کارایی آن ها توضیح داده ایم که این حد از اهمیت به این موضوع به دلیل تاثیر غیر قابل انکار تبلیغات در معرفی کسب و کار و محصولات است. در این مقاله سعی می شود که جمع بندی کامل از روش های باقیمانده را برای شما کاربران ارائه کنیم.
تبلیغات بنری
منظور از تبلیغات بنری، ارائه آگهی تبلیغاتی در قالب فایل هایی است که فرمت خاص خود را داشته و هر یک به نحوی در اختیار افراد قرار می گیرند. در این راستا ما 3 نوع بنر را می توانیم به عنوان تبلیغات استفاده کنیم:
1- بنرهای ثابت
در این حالت شما باید مجموعه از تصاویر که کسب و کار و یا محصولات شما را معرفی می کند در قالب  GIF در اختیار کاربر قرار دهید. بر روی هر تصویر متن مورد نظر نگارش شده و در نتیجه با گذر به عکس بعدی مخاطب منتظر خواند مطالب جدیدتر پیرامون هدف مورد نظر است.
2- بنرهای متحرک
زمانی که چند بنر ثابت با هم ترکیب شده و در قالب انیمیشن در اختیار کاربران قرار گیرند به عنوان بنر متحرک شناخته خواهند شد.
3- بنرهای تعاملی
شما در این نوع از تبلیغات بنری می تواند با استفاده از نرم افزارهای مخصوص تبلیغات، ویژگی هایی را به صورت تعامل پذیر به بنرها اضافه کنید که در این حالت اثر بخشی بنر بیشتر از دو حالت قبل خواهد شد.
تبلیغات اینترنتی
با گسترش شبکه اینترنتی در دنیا و ورود موثر آن در بازار کسب و کار، تبلیغ کنندگان نیز از این فرصت استفاده کرده و برای ارائه روش های تبلیغاتی به سراغ اینترنت نیز رفته اند. امروزه تقریبا در کشور ما اکثریت افراد به اینترنت پرسرعت دسترسی داشته و روزانه میزان استفاده از اینترنت به روش های مختلف من جمله سایت، کانال های تلگرام و... در حال افزایش است لذا افرادی که برای تبلیغات به سراغ این روش می روند در صورتی که به درستی عمل نمایند مطمئن باشند که بهترین بازخوری ایده آل را از تبلیغات به دست خواهند آورد.
مزایای تبلیغات اینترنتی
1- اولین مزیت این روش، باصرفه بودن آن است که هم از نظر اقتصادی و هم از نظر زمان شما در شرایط بهتری خواهید بود.
2- با توجه به این که امروزه اکثرا از طریق گوشی های موبایل نیز به اینترنت متصل می شوند لذا دسترسی به تبلیغات در هر زمان امکان پذیر بوده و شما بهتر می توانید با کاربران در تماس باشید.
3- مهمترین مزیت روش تبلیغات اینترنتی، در گردش بودن تبلیغات است. فرض کنید که شما آگهی خود را در داخل کانال تلگرامی خود قرار داده. اگر کاررانی که از این آگهی استقبال کرده اند آن را برای دوستان خود ارسال نمایند، ناخواسته تبلیغات زنجیره ای برای شما رخ داده است.