شاید تا به حال در زمینه کاری خود به افرادی برخورد کرده اید که اگرچه از نظر کیفیت کالا و یا خدمات نسبت به شما در سطح پایین تر قرار دارند ولی برای شما جالب است که میزان فروش آن ها بیشتر از شماست. در این زمان مسئله ای مبهم برای شما شکل خواهد کرد. اما اگر کمی دقت کنید متوجه خواهید شد دلیل موفقیت این افراد، تبلیغات بسیار گسترده و عالی است که منجر به بهتر دیده شدن خدمات آن ها شده است. در قسمت قبل ما به 3 استراتژی مهم در تبلیغات که منجر به اثربخش بودن آن می شود اشاره کردیم و در این مقاله به ادامه مبحث خواهیم پرداخت:
4- تبیلغ خود را برند سازی کنید.
شاید تا به حال به این مورد برخورد کرده باشید که برخی از برندها، در همه تبلیغاتی که انجام می دهند بخشی را به صورت ثابت در همه روش های تبلیغاتی ارائه می کنند. برای مثال در بنرها از یک رنگ ثابت استفاده می کنند و در نتیجه ذهن مخاطب با دیدن این رنگ ناخواسته به سمت برند مورد نظر خواهد رفت. به این کار برند سازی می گویند. توجه داشته باشید که برند تبلیغاتی نباید تغییر کند چون با این کار باعث می شود که به طور ناگهانی ذهنیت مخاطب تغییر کرده و حال باید  تبلیغ جدید را به خاطر بسپارد. پس توصیه می کنیم که هم برندسازی تبلیغات را به خوبی انجام دهید و هم اینکه به هیچ عنوان آن را تغیییر ندهید.
5- در تبلیغات به خوبی سرمایه گذاری کنید.
در کسب و کارهایی که از طریق اینترنت صورت می گیرد، به روز رسانی را در نظر بگیرید. برای مثال اگر سایتی برای حرفه خود دارید، به تولید محتوای به روز و معتبر برای معرفی بهتر خدمات خود توجه داشته باشید تا در زمان سرچ کاربران در گوگل، شانس دیده شدن سایت شما و در نتیجه دیده شدن تبلیغات افزایش یابد.

6- مکان و روش های مناسب را برای تبلیغات انتخاب کنید.
شما باید در زمان ارائه تبلیغات، روش مناسبی را انتخاب کنید تا بازدهی ایده آل را شاهد باشید. انتخاب نوع روش تبلیغات و مکان نصب تبلیغات نه تنها بستگی به نوع حرفه و خدمات شما دارد بلکه باید سلائق مشتریان را نیز در نظر بگیرید. برای مثال قرار دادن آگهی های تبلیغاتی بر روی بیلبوردها اگر در مکان های نامناسب نصب شود مسلما ذهنیت بدی را برای مخاطب ایجاد کرده که باعث می شود به مرور زمان نسب به برند شما بدبین شوند. و یا مسلما در انتخاب بین آگهی های تلوزیونی و یا رادیویی باید دقت داشته باشید که کدام یک مخاطب بیشتری دارد تا آگهی شما بیشتر معرفی شود.