با توجه به این که در جهان امروز اینترنت به سرعت در حال گسترش بوده و در نتیجه میزان ورود مردم به شبکه های اجتماعی هر روز در حال افزایش است لذا ورود به این مسیر تبلیغاتی امری لازم و بسیار سازنده است. حتی به جرات می توان گفت که تبلیغات در شبکه های مجازی با سرعت خیلی بیشتر از سایر روش ها می تواند در معرفی کسب و  کار شما سودمند باشد. اما نکته بسیار مهم این است که در صورتی که در این روش تبلیغاتی براساس اصول و قواعد مشخص عمل نکنید قطعا شکست خواهید خورد. 

در این مقاله نیز در ادامه قسمت قبل، به سایر اصول مهم در تبلیغات با شبکه های اجتماعی خواهیم پرداخت:
5- به هیچ عنوان با کاربران نزاع نکنید.
در هر کسب و کار شعار، جلب رضایت مشتری است لذا اگر یکی از مشتریان در شبکه های اجتماعی که فعالیت دارید از موضوعی مرتبط با کالا و خدمات شما احساس نارضایتی نمود، به هیچ عنوان با او بحث نکنید زیرا این کار وجه شما را در نظر دیگران نیز خراب خواهد کرد. در عوض سعی کنید که انتقاد او را در فعالیت خود لحاظ کنید.
6- فعالیت های جدید خود را در اسرع وقت معرفی کنید.
اگر کالای خود را ارتقا داده و یا خدمات جدید ارائه می کنید حتما سریعا در یک آگهی تبلیغاتی جذاب در شبکه های اجتماعی اعلام کنید. مخاطب باید در جریان روند تغییرات کسب و کار شما باشد تا بهتر از خدمات شما استقبال کند.
7- فعالیت خود در شبکه های اجتماعی را آنالیز کنید.
این نکته بسیار اهمیت دارد که همیشه شبکه های اجتماعی که از آن استفاده می کنید را تجزیه و تحلیل کنید تا از این طریق از تعداد بازدیدکنندگان، تعداد افرادی که برای شما نظرات خود را ارسال کرده اند، تعداد پیام های اشتراک گذاشته شده و... مطلع شوید. این کار به ارتقا سطح تبلیغاتی شما بسیار کمک خواهد کرد.
8- خود را با پیشرفت تکنولوژی وفق دهید.
در عرصه حاضر شبکه های اجتماعی مدام در حال تغییر و گسترش به شکل جدید هستند شما نیز باید با این روند تغییرات پیش رفته و سعی کنید در شبکه های اجتماعی جدید نیز وارد شوید.
9- پشتکار داشته باشید.
گاها دیده شده است که برخی از افراد پس از مدت کوتاهی فعالیت در شبکه های اجتماعی و تبلیغات، به دلیل این که نتیجه مورد نظر خود را ندیده اند این روش تبلیغاتی را کنار می گذارند در حالی که بزرگترین اشتباه را مرتکب شده اند. مطمئن باشید که نتایج بزرگ و لذت بخش در طول زمان رخ خواهند داد نه در مدت کوتاه.