زمانی که شما وارد یک کسب و کار می شوید برای این که بتوانید نسبت به رقبای خود جایگاه بالاتری را در میان مردم به دست بیاروید، نیاز به تبلیغات امری ضروری است. یکی از روش های تبلیغات ورود به شبکه های اجتماعی و در واقع تبلیغات آن لاین است. با توجه به این که تعداد کاربران در شبکه های اجتماعی متناسب با نوع آن ها بسیار زیاد است لذا زمانی که بنرهای تبلیغاتی خود را وارد ای فضاهای مجازی می کنید شانس دیده شدن تبلیغات و معرفی بهتر محصول و خدمات شما بیشتر خواهد شد. اما مسئله چگونگی تبلیغات در شبکه های مجازی بسیار اهمیت دارد که در این راستا لازم دانستیم که چند اصل مهم را به شما متذکر شویم:
1- با برنامه ریزی عمل کنید.
توجه داشته باشید که زمانی که در شبکه های اجتماعی فعالیت می کنید، دقیقا در زیر ذربین نگاه کاربران قرار گرفته اید. آن ها تبلیغات و سایر فعالیت های شما را کنترل می کنند. اگر در تبلیغات در یک روز زیاده روی کرده و یا این که از روش های تقلبی برای افزایش تعداد اعضا استفاده نمایید که منجر به افزایش غیر منطقی تعداد افراد خواهد شد، کاربران حقیقی احساس می کنند که صدق گفتار و خدمات در حرفه شما کمتر دیده می شود و این منجر به بدبینی آن ها نسبت به شما خواهد شد.
2- به نظرات و مهارت های کاربران اهمیت دهید.
این اصل را از دو منظر باید مورد بررسی قرار داد. اول این که در شبکه های اجتماعی این امکان برای کاربر مهیا شده که دیدگاه خود را نسبت به کسب و کار شما ارائه کند. شما باید به نظر آن ها احترام گذاشته و حتی اگر پیشنهاد سازنده برای ارتقا کیفیت خدمات شما ارائه می کنند، به ان ها نشان دهید که این پیشنهاد را عملی خواهید نمود. اما مطلب دوم این است  که گاها این امکان وجود دارد که شما کاربران را با یک پیغام مناسب به عنوان دوست حرفه خود دعوت کنید. این مورد در زمانی رخ می دهد که با مطالعه پروفایل فرد مورد نظر، به نزدیکی مهارت های وی با حرفه خود پی برده باشید. در این حالت در ارسال پیام خودداری نکنید بلکه این عمل منجر به محبوبیت شما شده زیرا کاربر حس می کند که شما به فعالیت او اهمیت می دهید.
3- اشتراک گذاری مطالب دیگران را فراموش نکنید.
شما باید به مخاطبین خود نشان دهید که تنها برای معرفی سایت و فعالیت های خود وارد شبکه های اجتماعی نشده  اید. لذا در صورتی که آن ها مطالبی مرتبط با اهداف شما را ارسال نمودن، حتما آن ها را اشتراک بگذارید که در این صورت از طریق خشنودی مخاطبین اعتبار دو چندان از دید آن ها به دست خواهید آورد.
4- فعالیت رقبای خود را دنبال کنید.
این اصل شاید یکی از مهمترین و حیاتی ترین اصل های فعالیت در شبکه های اجتماعی باشد. شما باید رقبای خود را زیر نظر بگیرید. نحوه فعالیت آن ها نه تنها به شما کمک می کند که کیفیت حضور خود در دنیای مجازی را ارتقا دهید بلکه به شما کمک می کند که مسیر کاری آن ها را بررسی کرده و از تجارب آن ها استفاده کنید.