یکی از بزرگترین اختراعاتی که زندگی بشر را با تحولی عظیم روبرو ساخت، اختراع گوشی موبایل بوده است. با این فناوری انسان های به مرور زمان توانستند در فاصله دورتر و دورتر از یکدیگر با خبر شوند. تا این که در سال های اخیر شاهد ورود گوشی های موبایل هوشمند به بازار فناروی و تکنولوژی هستیم. تفاوت عمده این قبیل گوشی های با انواع قبلی در کارایی آن هاست. گوشی های هوشمند صرفا برای تماس گرفتن استفاده نمی شوند بلکه کاربردهای فراوانی دارند که در کنار مواردی که تمامی افراد صاحبان گوشی از آن باخبر هستند ما در این مقاله عملکردهای شگفت انگیز یک گوشی موبایل هوشمند را بیان خواهیم کرد. 
1- در کمترین زمان از صفحات مورد نظر اسکن بگیرید.
یکی از معضلاتی که همه ما حتما یکبار آن را تجربه کرده ایم، اسکن گرفتن از اسناد و مدارکی است که فورا به آن ها نیاز داریم. در چنین شرایطی پیدا کردن یک مغازه که خدمات چاپ و اسکن را انجام می دهد در نزدیکی محل اقامت ما زمان بر خواهد بود. اما ما به شما راهی ساده تر پیشنهاد می کنیم. شما با نصب برنامه اسکنر بر روی گوشی همراه خود به راحتی می توانید یک اسکن بسیار با کیفیت از صفحات مورد نظر تهیه کرده و آن ها را با پرینتر خود چاپ کنید.
 
اسکن
 
2- دکتر جیبی!!! داشته باشید.
حتما شما نیز تعجب خواهید کرد اگر بدانید برخی از گوشی های هوشمند این قابلیت را برای کاربر فراهم می کند که با نصب نرم افزار Heart Suite app  به راحتی ضربان قلب خود را اندازه گیری کرده و حتی در کشورهایی که استفاده از خدمات پزشکی به صورت آن لاین نیز وجود دارد، می توان ضربان ثبت شده را برای مراکز پزشکی ارسال کرد تا کاربر از سلامت قلب خود در ان لحظه مطمئن شود.
 
دکتر جیبی
 
3- ابعاد بدنتان را اندازه گیری کنید.
اپلیکیشنی وجود دارد که شما می توانید آن را بر روی گوشی هوشمند خود نصب کرده و سپس با فعال کردن بررنامه در جلوی گوشی بایستید. در این صورت به جرات می توان گفت که با دقت یک خیاط اندازه های بدن شما را ثبت خواهد کرد.
 
ابعاد بدنتان را اندازه گیری کنید
 
4- از اطلاعات محصول باخبر شوید.
بر روی هر محصول بارکدی وجود دارد که این بارکد اطلاعاتی از قبیل قیمت را در بردارد. شما می توانید با نصب نرم افزار بارکد خوان بر روی گوشی هوشمند خود در زمان خرید بارکد محصول را روبروی گوشی گرفته و از قیمت واقعی آن با خبر شوید.
 
از اطلاعات محصول باخبر شوید
 
5- به سلامت گردن خود کمک کنید.
یکی دیگر از کاربردهای گوشی های هوشمند حفظ سلامتی ناحیه گردن است. بعضی افراد هستند که در زمان استفاده از گوشی گردن خود را بیش از حد بر روی صفحه موبایل خم کرده و به حدی در گوشی غرق می شوند که متوجه این آسیب وارد به گردن خود نمی شوند. جالب است بدانید که نرم افزاری وجود دارد که با نصب آن بر روی گوشی به محض این که گردن شما در زاویه نامناسب قرار گیرد به شما هشدار خواهد داد.
 
سلامت گردن