با توجه به این که امروزه به همه صاحبان مشاغل ثابت شده است که تبلیغات چه تاثیر شگرفی بر افزایش فروش و در نتیجه افرایش درآمد خواهد داشته به همین دلیل تمامی سرمایه گذاران در دنیا به این زمینه روی اورده اند. اما نکته ای که اغلب افراد به آن توجهی ندارند بحت موثر بودن تبلیغات است. هر تبلیغاتی نمی تواند برای هدف یا اهداف شما موثر باشد و در نتیجه گاها دیده شده است که برخی با این سوال مواجه می شوند که چرا تبلیغات تاثیر معکوس برای ما داشته است و دلیل آن دقیقا همین موثر نبودن تبلیغ است.
 

فاکتورهای لازم در ارائه یک تبلیغ موثر

 
1- در کسب و کار خود، چه موارد برجسته برای تبلیغ دارید.
آیا شما در میان رقبا جنسی را را ارائه می کنید که خاص تر بوده و بیشتر به چشم می آید؟ اگر در کسب و کار خود حرف جدیدی برای گفتن ندارید بهتر است تبلیغات را کنار بگذارید.
2- همیشه به تکرار در تبلیغ توجه داشته باشید.
تبلیغات در طول زمان تاثیر خود را بروز خواهد داد. اگر شما یک یا تنها چندبار آگهی در میان مخاطبین ارائه کنید و پس از آن ناگهانی کار تبلیغ را رها کنید مطمئن باشید که خیلی سریع از ذهن مخاطب محو خواهید شد.
3- از افراد متخصص در حرفه تبلیغات کمک بگیرید.
مسلما هر حرفه ای تخصص خاص خود را می طلبد. برای تبلیغ نیز قطعا خود شما نمی توانید یک آگهی باکیفیت و موثر برای معرفی کسب و کار به بازار عرضه کنید زیرا تبلیغات تنها متن نیست بلکه طراحی، رنگ آمیزی، مدیریت تبلیغ و... نیز باید در نظر گرفته شود و این کار برعهده متخصصین در این زمینه است.
4- آگهی تبلیغاتی باید در مخاطب حس تعجیل ایجاد کند.
اگر به برخی از بیلبوردهای تبلیغاتی یا آگهی های پخش شده از تلوزیون دقت کرده باشید گاها دیده می شود که یک بازه زمانی را برای مخاطب تعیین می کنند. برای مثال "تنها سه روز دیگر مهلت دارید" در این زمان مشتری بیشتر برای استقبال از خدمات و کالای شما ترغیب می شود.
5- تبلیغ باید به مشتری احساس ارزشمندی بدهد.
تبلیغات باید به گونه ای طراحی شوند تا موثر باشند که مخاطب با دیدن و یا شنیدن اگهی احساس کند که صاحب کالا یا خدمات برای مشتری خود بسیار ارزش قائل بوده و در نتیجه این ارزشمندی را در ارائه خدمات نشان داده است. برای مثال وقتی در ابتدا آگهی تبلیغاتی می گویید که "شما لایق بهترین ها هستید" مخاطب حس می کند که حتما با کالای درجه یک روبرو خواهد شد.
6- تبلیغ موثر به دل می نشیند.
رمز داشتن یک تبلیغ موثر، صداقت در گفتار و عمل است. شما باید دقیقا آن چه را که ارائه می کنید تبلیغ کنید.