این مشکل ممکن است برای شما رخ داده باشد که موبایل، تبلت و یا هر وسیله الکترونیکی از این قبیل به ویروس آلوده شده و یا بدافزارهایی بر روی ان ها نصب شده اند که با کاهش کارایی دستگاه به شدت سیستم عامل وسیله را به هم ریخته و در خوشبینانه ترین حالت نیاز به ریست کردن موبایل و... و اجرای مجدد کلیه برنامه ها خواهد بود. اما اگر ما بدانیم که چرا ویروس و یا بدافزار به موبایل، تبلت و... وارد می شود به راحتی می توانیم از ورود آن ها پیشگیری کنیم و ما در این مقاله به این بررسی این مسئله خواهیم پرداخت:
 
 
1- عدم خرید نرم افزار از فروشگاه های نامعتبر
متاسفانه برخی از فروشگاه ها هستند که نه تنها بدافزار ارائه می کنند بلکه زمانی که شما یکبار وارد فضای آن فروشگاه شوید خودشان می توانند بدافزارهای دیگری را نیز به صورت اتومات روی گوشی شما نصب کنند. در نتیجه توصیه می شود که تا جایی که امکان دارد از فروشگاه های معتبر همانند Google Play  اپلیکیشن های مورد نیاز خود را دریافت نمایید.
2- استفاده از نرم افزارهای معتبر و شناخته شده
با توجه به این که برای برخی از اپلیکیشن ها انواع تقلبی نیز وارد بازار شده اند لذا دقت داشته باشید که نرم افزارهای مورد نظر خود را از منابع معتبر و از انواع شناخته شده نصب نمایید. کافی است کمی قبل از خرید یا دانلود نرم افزار بررسی کرده و از اعتبار منبع ارائه کننده آن مطمئن شوید.
3- عدم استفاده از نرم افزارهای قفل شکسته
اگر به سراغ نرم افزارها و اپلیکیشن هایی بروید که از طریق شکستن قفل باز شده اند در این صورت با نصب آن روی گوشی، تبلت و... شما می دانید که دقیقا محتوای این برنامه چه بوده و چه چیزی را برای سیستم خود فعال می کنید در نتیجه احتمال ورود ویروس زیاد خواهد بود. لذا زمانی که یک نرم افزار را خریداری می کنید ابتدا تمام مجوزهای آن را بررسی کرده و با بررسی حساب کاربری توسعه دهنده از اصل بودن این برنامه مطمئن شوید.
4- به روزرسانی نرم افزارها
یکی از اهداف به روزرسانی نرم افزارها این است که سیستم امنیتی برنامه را ارتقا دهد. در نتیجه زمانی که برای اپلیکیشن شما به سطح بالاتر در بازار ارائه می شود حتما به روزرسانی رو جدی گرفته و البته از منابع و فروشگاه های معتبر اقدام به این عمل نمایید. با این کار سیستم نرم افزار خود را ایمن تر نموده اید.