ارتش جمهوری اسلامی ایران در نظر دارد به منظور تکیل کادر نیروی هوایی خود از تمام ایران در سال 97 نیروهای ماهر و مشمول شرایط را استخدام نماید. از متقاضیان در خواست می شود که پس از مطالعه شرایط، روزمه خود را تا پایان تاریخ 14 تیر ماه 1397 ارسال نمایند.  با توجه به شبانه روزی بودن دوره آموزشی لازم است داوطلبان مجرد بوده و تا اتمام دوره آموزشی مجرد باقی بمانند. لازم به ذکر است که در صورت تکمیل ظرفیت قبل از اتمام تاریخ مزبور، ثبت نام متوقف خواهد شد.
 
شرایط عمومی :
1- تابعيت جمهوری اسلامی ايران 
2- متدين به دين مبين اسلام و اعتقاد و التزام به ولايت فقيه و احكام اسلامی
3- داشتن سلامت رواني و جسمانی برابر گواهی اداره بهداشت و درمان نهاجا (حداقل قد 165 سانتی متر) 
4- نداشتن سوء پيشينه كيفری، سياسی،اخلاقی 
5- نداشتن اعتياد به مواد مخدر و محروميت از خدمات دولتي 
6- موفقيت در مراحل گزینش (آزمون علمی و عقيدتی، مصاحبه حضوری و تست ورزش)
شرایط اختصاصی :
1- داشتن مدرک تحصيلی قبولی ديپلم متوسطه در رشته های ریاضی فیزیک، علوم تجربی، علوم انسانی و علوم  معارف اسلامی با حداقل معدل کل 14 و حداقل معدل کتبی 10 (اولویت با فرزندان شهید، آزادگان و جانبازان و افراد دارای معدل بالاتر)
2- فقط از متولدين اول فروردین ماه سال 76 الی آخر اسفند ماه سال 79 ثبت نام به عمل می آيد (داوطلبانی كه خدمت دوره ضرورت را انجام داده اند طول مدت دوره ضرورت به حداكثر سن آنان اضافه خواهد شد).
3- استخدام مشمولين وظيفه عمومي مستلزم ارائه مدركی دال بر رسيدگی به وضع مشموليت آنان از اداره وظيفه عمومي مي باشد (استخدام مشمولين غايب و دارندگان كارت معافيت پزشكی ممنوع است).
مدارک مورد نياز برای ثبت نام :
1- يك قطعه عكس 4×3 پشت نويسی شده.
2- اصل و روگرفت گواهی موقت دیپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.
3- اصل و روگرفت ريز نمرات ديپلم که به تأیید آموزش و پرورش محل تحصیل رسیده باشد.
4- اصل شناسنامه و یک سری روگرفت از تمامی صفحات.
5- اصل و کپی كارت ملی يا ابلاغيه شماره ملی.
6- اصل و کپی كارت پايان خدمت يا گواهی اشتغال به خدمت يا برگه اعزام به خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل.
7- واریز مبلغ 500000 ریال (پانصد هزار ریال) به حساب 5151579091005 نزد بانک سپه و ارائه اصل برگه واریزی در زمان ثبت نام. (ضمنا" مبلغ واریزی به هیج وجه قابل استرداد نمی باشد)
8- خانواده درجه یک شهداء، جانبازان، آزادگان، فرزندان كاركنان نيروهاي مسلح، داوطلبان عضو بسيج فعال بايستی هنگام ثبت نام اصل و روگرفت نامه معتبر از مراجع ذيصلاح دال بر مشموليت خود را ارائه نمايند.
9- ارائه تصاویر اسکن شده شناسنامه و کارت ملی، وضعیت سربازی ، مدارک تحصیلی و نامه مربوط به امتیازات مصوب (فرزندان" شهید، جانباز، آزاده ،نظامی"وبسیج فعال)در قالب لوح فشرده به مسئول دفتر استخدام (هر کدام از تصاویراسکن شده با پسوند  JPG.*  و حداکثر ظرفیت 200کیلو بایت)
نحوه ثبت نام :
1- داوطلبان لازم است با همراه داشتن اصل و روگرفت مدارک خواسته شده از تاريخ 20/3/97 الی 14/04/97روزهای شنبه تا چهارشنبه ساعت(8:00 الی 13:00)   و پنج شنبه ها ساعت (8:00 الی 11:00)  حضوراً به يكی از حوزه‌های ثبت نام مراجعه و ضمن تحويل مدارک نسبت به ثبت نام خود اقدام نمايند.
2- ثبت نام به صورت حضوري است، لذا به مداركی كه به صورت پستی ارسال شده باشد ترتيب اثر داده نخواهد شد.
زمان برگزاری آزمون :
ساعت 7 صبح روز دوشنبه  مورخه 25/04/97
محل برگزاری آزمون:
در موعد ثبت نام به اطلاع داوطلبان خواهد رسید.
مواد  امتحانی: 
زبان انگليسی، زبان و ادبيات فارسی،  دين و زندگی،  رياضی، رايانه، آزمون هوش و اطلاعات عمومی در  سطح مقطع متوسطه