هم اکنون در دنیا کسب و کارهای مختلفی وجود دارد که برای هر یک، گروه ها و افراد در کلیه نقاط جهان در حال رقابت با یکدیگر هستند. برای مثال اگر شما هم اکنون در زمینه فروش لوازم خانگی مشغول هستید قطعا افراد و شرکت های دیگر نیز در همان شهر شما در این حرفه در حال فعالیت بوده و با شما رقابت می کنند. لذا در چنین دنیای رقابتی به منظور پیروز شدن و کسب جایگاه بهتر در میان مشتریان باید محصولات خود را بیشتر در معرض دید مخاطب قرار داد به این معنا که باید دست به اقداماتی زد که محصول و خدمات ما بهتر از رقبا در میان مخاطبین معروف شده و نظر اکثریت را به خود مشغول کند. اما حال این سوال مطرح می شود که راز بهتر دیده شدن در بازار کسب و کار چیست؟ و پاسخ آن تنها یک کلمه است؛ تبلیغات موثر.

بنظر شما زمانی که فردی در یک کارگاه کوچک مشغول تولید کفش های زیبا و باکیفیت است چگونه مردم کشور و حتی ساکنین همان شهر می توانند از وجود چنین کارگاهی با خبر شوند. تا زمانی که این شخص اقدام به معرفی حرفه و تولیدات خود نکرده است جز درصد اندکی از مردم، نباید انتظار استقبال فوق العاده از تولیدات و خدمات داشته باشد. به بیان ساده تر این فرد باید در کنار سرمایه گذاری صادقانه برای تولید انواع کفش، تبلیغات محصول را انجام داده و به طور اختصاصی در این زمینه نیز هزینه کند.
اما هر تبلیغاتی نمی تواند موفقیت آمیز باشد. برای توضیح بیشتر، ابتدا هدف نهایی تبلیغ را بیان می کنیم. در هر حرفه ای هدف صاحبان سرمایه از تبلیغ این است که تصویری معتبر از خود در ذهن مخاطب ایجاد کنند و یک آگهی تبلیغات زمانی موثر خواهد بود که چنین هدفی را محقق سازد. در این راستا شما به عنوان یک فرد فعال در حرفه خود باید به سراغ گروه های تخصصی تبلیغات بروید که در این مراکز با کمک گرفتن از روش های نوین و شیوه های خلاقانه و متناسب با فرهنگ و دیدگاه اکثریت مردم، تبلیغاتی را برای محصولات و خدمات شما ارائه کنند که این تبلیغات به صورت پیوسته در طول زمان در معرض دید مخاطبین قرار می گیرند در این شرایط به صورت ناخواسته برند مورد نظر در ذهن مخاطب تثبیت شده و هر زمان که متن و یا تصویری مشابه به آگهی  های تبلیغات شما را مشاهده کند سریعا شما را در ذهن خود به خاطر خواهد آورد در این زمان است که می توان گفت تبلیغات موثر بوده است.