صاحبان مشاغل و سرمایه ها باید به این مسئله توجه داشته باشند که موفقیت آن ها تنها به سرمایه گذاری درست در تولید و ارائه خدمات ختم نمی شود بلکه اصل کار، استقبال مشتریان است به این معنا که حتی اگر شما از بهترین کیفیت خدمات و تولید استفاده کنید ولی در جذب مشتری موفق نباشید قطعا در مدت کوتاهی کسب و کار و حرفه شما با شکست روبرو خواهد شد. پس لازم به ذکر است که در هر زمینه کاری به همان اندازه که سرمایه کذاری مالی و خدماتی در تولید و فعالیت اهمیت بالایی دارد، نباید از سرمایه گذاری در تبلیغات غافل شد. 
تبلیغات روش های مختلفی دارد که هر فرد متناسب با موضوعیتی که در ذهن دارد و براساس نوع خدماتی که ارائه می کند باید بهترین روش یا روش های تبلیغات را انتخاب نماید. در میان تقسیم بندی روش های تبلیغاتی، یکی از روش های براساس اهداف تبلیغات صورت گرفته است که در ادامه به بررسی این موضوع می پردازیم.
 

بررسی روش های تبلیغات براساس اهداف آن ها

 
1- تبلیغات آگاهی دهنده
این نوع از تبلیغات همان گونه که از نامشان مشخص است قرار است اطلاعاتی را در اختیار مردم و مشتریان خود قرار دهند. اطلاعاتی از قبیل تغییر در قیمت کالا، تغییر در برخی از ویژگی های محصول، ارائه اطلاعات در مورد محصول جدید، رفع شایعات و باورهای غلط درمورد کالای مورد نظر و.... . معمولا زمانی که یک حرفه جدید وارد بازار جهانی کسب و کار می شود و یا زمانی که برندی از یک محصول قصد دارد کالای جدید را وارد بازار کند از تبلیغات اطلاع دهنده استفاده می شود.
2- تبلیغات ترغیب کننده
مسلما در هر حرفه ای رقبای کاری وجود دارد که برای پیروزی در میان رقبا باید مشتریان بیشتر و ماندگارتری را به سمت خود جذب کرد. در نتیجه تبلیغات ترغیب کننده برای تشویق مشتری به منظور خرید محصول از برند تبلیغ شده به جای برندهای دیگر صورت می گیرد و بیشتر جنبه رقابتی دارد. هر چه رقابت شدیدتر باشد میزان استفاده از تبلیغات ترغیب کننده نیز بیشتر خواهد شد.
3- تبلیغات یادآوری کننده
گاها لازم است به مشتری بگوییم که به چه دلیل نیاز است که از فلان کالا یا خدمات استفاده کنند. به این معنا که در برخی موارد با یادآوری کردن نیازهای مشتری به کالای مورد نظر او را تشویق می کنیم تا آن کالا را بخرد و به این تبلیغات، یادآوری کننده می گویند. در این روش شما ذهن مخاطب را دائما به فکر می برید و او هر لحظه به این باور نزدیک تر می شود که استفاده از آن کالا یا خدمات چقدر سودمند خواهد بود.