با ورود گسترده اینترنت در تمامی نقاط دنیا و افزایش سرعت آن، صاحبان سرمایه از این فرصت طلایی استفاده کرده و با استفاده از تبلیغات اینترنتی سعی دارند که بهتر بتوانند خدمات و کالاهای خود را به مخاطبین بیشتر در جهان معرفی کنند تا از این طریق مشتری بیشتری را جذب نمایند. اما تبلیغات اینترنتی تنهای یکی از روش های تبلیغاتی است که می توان در معرفی کسب و کار خود از آن استفاده نمود و در صورتی که این عمل به درستی انجام نشود تاثیر معکوس داشته که منجر به شکست شما خواهد شد. لذا برای جلوگیری از این اتفاق ما در نظر داریم در این مقاله به بررسی اشتباهات رایج در تبلیغات اینترنتی بپردازیم.
 

مهمترین اشتباهات در تبلیغات اینترنتی

 
1- تنها استفاده از تبلیغات اینترنتی 
شما باید توجه داشته باشید که در تبلیغات کسب و کار و خدمات خود باید روش های مختلف را استفاده نمایید زیرا مخاطبین شما هر یک سلیقه و دسترسی متفاوتی به انواع تبلیغات دارند. این که شما تنها بر روی تبلیغات اینترنتی تمرکز کنید به عبارت دیگر مخاطبینی که به اینترنت دسترسی ندارند را از دست خواهید داد.
2- عدم توجه به زمان تبلیغات
عدم توجه به زمان و مناسبت های مختلف که اوج تبلیغات اینترنتی است باعث می شود موقعیت های زمانی که کاربران بیشتری در فضاهای مجازی حضور دارند را از دست بدهید.
3- عدم توجه به سئو سایت
رکن اصلی تبلیغات اینترنتی راه اندازی یک وب سایت متناسب با موضوع کسب و کار شماست. اما تا زمانی که سایت خود را براساس اصول سئو بهینه سازی نکنید نمی توانید رتبه بالاتری را در آنالیز گوگل کسب کرده و در نتیجه موفق به معرفی خدمات و کالاهای خود نخواهید شد.
4- آنالیز نکردن میزان اثر بخشی تبلیغات اینترنتی
تا زمانی که میزان بازدهی تبلیغات اینترنتی خود را آنالیز نکنید چگونه متوجه خواهید شد که این روش موثر بوده است یا خیر؟ متاسفانه برخی افراد به این مسئله توجه نکرده و فقط به اعمال تبلیغات می پردازند. این کار حتی باعث می شود که اگر روش انتخابی مفید نباشد شما هزینه ای را بیهوده هدر بدهید.
5- استفاده از هر گونه سایت برای تبلیغات
متاسفانه تمامی سایت هایی که در اینترنت مشاهده می کنید از نظر گوگل معتبر نیستند و اگر شما بنرهای تبلیغاتی خود را در آن سایت ها قرار دهید شرایط منفی سایت مربوطه به شما نیز سرایط کرده و در نتیجه این تبلیغات نتیجه معکوس برای شما خواهد داشت.
6- عدم تنوع در روش های تبلیغات اینترنتی
به منظور تبلیغات اینترنتی راه های متنوعی وجود داشته که در هر مسیر کاربران خاصی فعالیت می کنند تمرکز بر روی یک مسیر باعث از دست دادن مخاطبین در مسیرهای دیگر خواهد شد.