در سال های اخیر با توجه به گسترش فناوری و افزایش دامنه اینترنت در جهان میزان استفاده از موبایل های هوشمند تبلت و نوت بوک افزایش یافته و به مراتب امروزه در بسیاری از فعالیت ها از این وسایل استفاده می شوند. لذا سالم بودن هر یک از این وسایل الکترونیکی در پیشبرد بسیاری از امور کاری شما نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. از طرفی از آنجایی باطری موبایل تبلت و نوت بوک حکم قلب این وسایل را دارد به همین دلیل نگهداری از آن و حفظ سلامت این قطعه بسیار اهمیت دارد. 
 
در این راستا لازم دانستیم که چندین نکته را که شاید توجه کمتری به آن ها می شود بیان کنیم. امید که مفید باشد:
1- توجه داشته باشید که برای گوشی خود از شارژر همان برند استفاده کنید. برخی از افراد تنها به همین مورد بسنده می کنند که شارژر با موبایل آن ها همخوانی داشته و امکان شارژ با آن وجود داشته باشد اما لازم است بدانید که آمپر شارژرهای دیگر با گوشی شما همخوانی داشته و باعث تندتر یا کندتر شارژ شدن باطری و در نتیجه کوتاه شدن عمر آن می گردد.
2- متاسفانه یک باور غلط در میان مردم وجود دارد که اگر شارژ اصلی گوشی خراب شده و بخواهند یک شارژر جدید بخرند، در این صورت هیچ گاه شارژی با کیفیت اولیه به دست نمی آورند چون همه اجناس چینی است. این باور غلط است. اکنون شارژرهای استاندارد هم در بازار وجود دارد. شارژرها و باطری های تقلبی هم فاقد جعبه بوده و هم قیمت آن ها با تفاوت زیاد از نوع اصلی و بسیار ارزان فروخته می شوند.
3- زمانی که برای اولین بار گوشی خود را شارژ می کنید، تا 12 ساعت به ان اجازه دهید شارژ شود و بهتر است در این مدت گوشی شما خاموش باشد.
4- گاهی اوقات گوشی خود را خاموش کنید و این کار به سلامت باطری شما کمک خواهد کرد. بررای مثال هر چند روز یکبار در طول شب گوشی خود را خاموش کنید.
5- به هیچ عنوان شب ها در زمان خواب باطری را به شارژ وصل نکنید زیرا هر باطری موبایل تبلت و نوت بوک بسته به مقدار شارژ باقی مانده در آن، حداکثر 2 ساعت نیاز دارد به جریان برق وصل باشد. حال اگر این مدت بیشتر شود، باطری به اصطلاح دشارژ شده و به مرور زمان این اتفاق منجر به خراب شدن باطری می گردد. در زمانی که شما خواب هستید مسلما نمی توانید راس دو ساعت بیدار شده و شارژر را از باطری جدا کنید و همین اتفاق خواهد افتاد.
باطری، قلب موبایل تبلت و نوت بوک است. قلب موبایل خود را بیمار نکنید.