در دنیای امروز که به دلیل گسترش فناوری و تکنولوژی در کسب و کارهای مختلف، رقابت ها میان اصناف و مشاغل تنگاتنگ شده است، در کنار تمامی عواملی که بر روی موفقیت در این رقابت تاثیرگذار خواهد بود، یکی از مهمترین این فاکتورها را باید تبلیغات نامید. 
تبلیغات رکن اصلی در هر کسب و کار است. شما باید فعالیت ها و خدمات خود را به نحوی در دنیا معرفی کنید که در هر بار مشتریان بیشتری را به سمت خود جذب کنید. گاها دیده شده است که برخی از افراد علی رغم این که در حرفه خود بهترین خدمات را ارائه می کنند ولی تعداد کاربران و مشتریان آن ها بسیار کمتر از رقبایی است که کیفیت پایینی در کار خود دارند و پس از تحقیقات مشخص شده است که دلیل این معضل، عدم سرمایه گذاری در تبلیغات سازنده و مفید است.
حال  که به اهمیت تبلیغات پی بردید وقت آن رسیده است که شما را با دنیای تبلیغات آشنا کنیم. تنوع در انتخاب نوع روش تبلیغات بسیار زیاد است و همین موضوع برای بسیاری از افراد جذاب خواهد بود چرا که متناسب با هدف خود می تواند بهترین روش یا روش ها را انتخاب نمایند. به طور کلی تمامی روش های تبلیغاتی در موارد زیر خلاصه می شوند:
1- تبلیغات شخصی
2- تبلیغات تجاری
3- تبلیغات اینترنتی
4- تبلیغات محیطی
5- تبلیغات بنری
در چندین مقاله به تفصیل در مورد هر یک صحبت خواهیم کرد و در این مقاله به بررسی روش تبلیغات شخصی خواهیم پرداخت.


تبلیغات شخصی و تاثیر آن در پیشبرد اهداف


منظور از تبلیغات شخصی این است که مرکز مانور تبلیغات بر روی خودتان باشد به این معنا که شما به برند شخصی تبدیل شوید. منظور از برند شخصی، چگونگی ظاهر شدن شما در جامعه و در دیدگاه مردم است. شما با این برند کم کم در بین مردم شناخته شده و مردم با دیدن تصویر شما به صورت ناخواسته به یاد خدمات و محصولات شما می افتند. با توجه به تاثیر بسیار زیاد تبلیغات شخصی، ترجیح داده می شود که از فردی کمک گرفته شود که از نظر ظاهری بسیار جذاب و متین به نظر رسیده و مردم با دیدن این شخص حس اعتماد را به کسب و کار مربوطه پیدا کنند. نکته بسیار مهم در مورد تبلیغات شخصی این است که هدف این تبلیغات، شناخته شدن شما توسط مردم است و در نتیجه مستقیما بر روی فروش تاثیر نمی گذارد. در نتیجه این طور می توان بیان نمود که تبلیغات شخصی بیشتر برای فعالیت هایی به کار می رود که لازمه فروش، شناخته شدن صاحبان سرمایه است و برای مثال می توان به خدمات بیمه نامه و... اشاره نمود.