در چند دهه اخیر با توجه به افزایش سطح پوشش اینترنت در دنیا و افزایش روز افزون سرعت آن در نقاط مختلف جهان، هر روز تعداد بیشتری از مردم درگیر این دهکده جهانی شده و سعی بر این دارند که از این طریق بهتر بتوانند خدمات و کسب و کار خود را در دنیا معرفی کنند. طی تحقیقات انجام شده هر فرد روزانه چندین ساعت از وقت خود را در سایت های اینترنتی و شبکه های اجتماعی سپری می کند و این بدان معناست که تبلیغات مجازی به شدت می تواند در موفقیت فروش کالا و ارائه خدمات اثربخش باشد. یکی از بهترین مسیرهایی که می توان با استفاده از آن کسب و کار خود را روزانه به جمع بیشتری از مخاطبین معرفی نمود، ورود در شبکه های مجازی است.

با توجه به این که امروزه کاربران زیادی در شبکه های اجتماعی حضور دارند و از طرفی ورود به این بخش به راحتی از طریق گوشی های موبایل امکان پذیر است به همین دلیل شما کافی است تنها کمی وقت برای اشتراک گذاری بنرهای تبلیغاتی خود  ومطالب معرفی محصول و خدمات در شبکه های اجتماعی که عضو هستید صرف کنید؛ خواهید دید که چه بازخوری نصیبتان خواهد شد. استفاده از این روش تبلیغاتی بسیار سریع و در عین حال کم هزینه خواهد بود. در ادامه به برخی از مهمترین شبکه های اجتماعی اشاره خواهیم کرد.

تلگرام
هم اکنون در کشور ما تلگرام به عنوان یک شبکه اجتماعی بسیار محبوب شناخته شده است که کاربران زیادی از آن استفاده می کنند. در نتیجه راه اندازی یک کانال تلگرامی و انجام تبلیغات در آن می تواند منجر به چرخش اطلاعات شما در میان مخاطبین گردد.

اینستاگرام
شاید شما فکر کنید که اینستاگرام تنها یه برنامه برای تفریح و سرگرمی است در حالی که لازم است بدانید که هم اکنون در جهان بسیاری از برندها در زمینه های شغلی مختلف در حال گسترش تبلیغات خود از طریق صفحات اینستاگرام هستند.

گوگل پلاس
یکی از بهرتین شبکه های اجتماعی که حتی از فیس بوک هم بالاتر است، گوگل پلاس نام دارد که به برند شدن محصولات شما کمک می کند. با تجه به این که گوگل پلاس یک شبکه اجتماعی ابداعی از طرف گوگل است لذا لازم به ذکر است که هر چه پروفایل خود را تقویت کنید شانس انتشار محصولات و خدمات شما در سرتاسر اینترنت و برند شدن آن بیشتر خواهد بود.

فیسبوک
این شبکه اجتماعی که یکی از قدیمی ترین ها به حساب می آید همچنان به فعالیت خود ادامه داده و هنوز هم برندها و شرکت های مختلفی برای معرفی محصولات خود از این روش استفاده می کنند.

لینکدین
لینکدین این شرایط را برای شما فراهم می کند که علاوه بر نشر روزمه به صورت آن لاین بتواند به صورت ویژه به بازاریابی پرداخته و با هم صنفان خود در دنیا ارتباط برقرار کنید.

توئیتر
با توجه به این که هم قابلیت استفاه از توئیتر راحت بوده و هم این که بهترین بازدهی را در زمینه بازاریابی دارد به همین دلیل افراد در مشاغل مختلف به استفاده از این شبکه اجتماعی روی آورده اند.