برخی از افراد پس از مدتی که از موبایل خود استفاده می کنند با مشکل شارژ نشدن گوشی همراه به صورت کامل روبرو می شوند و در این زمان است که مشاهده می کنند شارژ باطری موبایل خیلی زود تمام شده و یا حتی پس از این که موبایل را از جریان برق جدا می کنند همان لحظه میزان شارژ باطری چند درصد از حالت 100 افت می کند. اکثر افراد گمان می کنند که این مشکل به دلیل خراب شدن باطری است ولی لازم است بدانید که شارژ نشدن موبایل دلایل مختلفی دارد که در این مقاله پیرامون آن صحبت خواهیم کرد.
 

دلایل شارژ نشدن یا نقص در شارژ شدن موبایل

 
1- از سالم بودن پورت USB مطمئن شوید.
شاید برای شما عجیب باشد اگر بگوییم نحوه اتصال شارژر به موبایل بر روی سلامت پورت گوشی تاثیر می گذارد. برای مثال زمانی که شارژر را با فشار و یا در اثر بی دقتی بر عکس به گوشی وارد وصل می کنید به دلیل فشاری که به پورت موبایل وارد می شود کم کم شیارهای این قسمت از گوشی همراه آسیب دیده و از این پس شیارهای روی شارژر با شیارهای پورت موبایل جفت نمی شود. همین مسئله منجر به اختلال در شارژ باطری خواهد شد.
2- پورت گوشی خود را تمیز کنید.
 بسته به شرایط محیطی که موبایل شما در آن قرار می گیرد ممکن است گرد و خاک و حتی پرزهای فرش در داخل پورت گوشی رفته و همین مسئله اتصال شارژر به موبایل را دچار اختلال کند.
3- کابل شارژر گوشی همراه و دو شاخه آن را را چک کنید.
شارژرهایی که اخیرا سخته می شوند از نوع کابل جدا هستند در این صورت در صورتی که کابل یا دو شاخه خراب شود می توان آن را تعویض نمود. پس اگر موبایل شما شارژ نمی شود حتما سالم بودن کابل و دو شاخه را از طریق اتصال به موبایل دیگری کنترل کنید.
4- همیشه شارژ نشدن گوشی نشانه خراب بودن موبایل یا شارژر نیست.
در زمانی که موبایل شما شارژ نمی شود اولین و ساده ترین اره این است که شارژر خود را به پریز دیگری وصل کنید. به همین سادگی!! شاید عیب از برق رسانی رابط و یا پریز محلی است که شارژر را به آن وصل کرده اید. همیشه به دنبال راه های پیچیده و سخت نباشید.