زمانی که شما قصد دارید برای کسب و کار خود آگهی تبلیغاتی تنظیم کنید، ابتدا باید هدف خود را از این تبلیغات مشخص کرده و دقیقا تعیین کنید که در این تبلیغ چه حرف هایی برای گفتن دارید و در صورتی که می دانید که تبلیغ شما برای مخاطب جذاب بوده و از نظر او سودمند خواهد بود، اقدام به تهیه آگهی تبلیغ کنید.
در تدوین آگهی تبلیغ ابتدا باید به دو مرحله اساسی توجه داشت:
1- عنوان آگهی تبلیغ
2- زیر عنوان ها یا نکات کلیدی
این دو مرحله ساختار کلی آگهی تبلیغاتی را تعیین کرده و به همین دلیل ما در این مقاله به بررسی هر یک از این دو مرحله خواهیم پرداخت.
 

عنوان آگهی تبلیغاتی

 
عنوان یک آگهی تبلیغاتی نقش بسیار مهمی در جذب تعداد مخاطبین خواهد داشت. این عنوان تعیین می کند که در نگاه اول مخاطبین چه قضاوتی نسبت به شما و آگهی تبلیغاتی شما داشته باشند. حتما تا به حال با آگهی هایی روبرو شده اید که بلافاصله با دیدن عنوان، شگفت زده شده اید و حتی دست از کاری که در حال انجام آن هستید کشیده اید تا از متن آگهی با خبر شوید. در کل این گونه می توان بیان نمود که آنچه تعیین کننده تعداد دفعات بازدید از تبلیغات شماست عنوان تبلیغ است. توجه داشته باشید که در عنوان تبلیغ به هیچ وجه نباید از اسم برند یا اسم محصول استفاده نمود. در انتخاب یک عنوان مناسب باید به 3 فاکتور توجه داشت:
1- توجه عنوان به خواسته های مخاطب
عنوان شما باید به نیازها و آرزوهای مخاطبین توجه داشته باشد. عناوین کسل کننده، خسته کننده و بدون جذابیت، باعث خواهد شد مخاطب از خواندن ادامه متن یا تماشای ادامه آگهی تبلیغاتی انصراف دهد. 
2- استفاده از کلمات تاثیرگذار
استفاده از کلماتی همانند رایگان، سریع، فوری، تضمینی، فوق العاده و... تاثیر بسیار زیادی در جذابیت عنوان خواهد گذاشت. توجه داشته باشید که نباید از کلمات تکراری همانند عالی، برترین، بهترین و.. در آگهی تبلیغاتی خود استفاده کرد زیرا این کلمات حالت کلیشه ای و بی روح به تبلیغ می دهد.
3- توجه به نوع مخاطب
با توجه به این که خدمات و کسب و کار شما برای همه مردم مورد نیاز نیست لذا ابتدا باید مخاطبین هدف خود را شناخته و سپس عنوان آگهی تبلیغ را متناسب با این افراد تنظیم کنید.
زیر عنوان (نکات کلیدی):
منظور از زیرعنوان ذکر مواردی است که مشتری را تحت تاثیر قرار داده و منجر به توجه او به ادامه آگهی تبلیغ می شود. توجه داشته باشید که در زیر عنوان دقیقا باید بر نیازها و خواسته های مشتریان تمرکز کرد. لذا ذکر مزیت های محصول، موارد کاربردی آن، مشخصات ظاهری محصول و... از جمله نکات کلیدی است که در زیر عنوان بیان می شود.