با توجه به اهمیت تبلیغات در میزان موفقیت در کسب و کار و حرفه های مختلف، توجه به اهداف تبلیغات نیز باید همیشه مد نظر قرار گیرد. تبلیغات یک تعریف عام و کلی را در ذهن اکثریت مردم دارد و همین باعث می شود که از کاردهای دقیق آن آگاهی نداشته باشند به همین دلیل در این مقاله نیز در ادامه قسمت قبل، برخی از مهمترین اهداف تبلیغات را بررسی خواهیم کرد.
7- کمتر شدن نقش واسطه ها
با توجه به این که تبلیغات منجر به برقراری ارتباط مستقیم بین تولید کننده با مشتریان می شود لذا باعث می شود که با کمرنگ شدن نقش واسطه ها، مشتریان با قیمت کمتری از خدمات و کالاها برخوردار شوند.
8- حمایت از کالا در زمان فروش
در نظر بگیرید که کالایی با بهترین کیفیت در خط تولید ساخته شده و اکنون وارد بازار شده است. میزان فروش کالا براساس قیمت مد نظر، نه تنها سوددهی کالا را تعیین می کند بلکه می تواند منجر به جبران بخشی از هزینه های تولید نیز گردد. تبلیغات تاثیر شگرفی بر قدرت فروش داشته و شبیه یک آهنربا با قدرت بالا مشتریان را به سمت کالا جذب می کند.
9- جلوگیری از فعالیت سواستفاده کنندگان
زمانی که یک کالای باکیفیت وارد بازار می شود که در مدت زمانی کمی توانسته است فروش بالایی را به خود اختصاص دهد، افراد سوء استفاده کننده و متقلب به این فکر خواهند افتاد که مشابه این کالا را تولید کرده و حتی با نامی تقریبا مشابه همان برند وارد بازار کنند. لذا برای جلوگیری از موفقیت این افراد، صاحبان اصلی برند مربوطه باید با تبلیغات گسترده و صحیح مردم را از فعالیت های متقلبین آگاه ساخته و کالای خود را بهتر معرفی کنند.
10- استقبال ماندگار از یک برند
توجه داشته باشید که تبلیغات می تواند میزان وفادرای مشتریان به یک برند را نیز تعیین کند به شرطی که تبلیغات به صورت کاملا برنامه ریزی شده و اصولی انجام گردد به گونه ای که در یک مسیر سالم و همراه با صداقت بتواند حس خوشایندی را در مشتریان به جود آورد.
11- انتقال فرهنگ یک شرکت به مصرف کننده های کالای آن برند
شاید این مسئله برای شما جالب باشد که قدرت تبلیغات به حدی است که است می تواند فرهنگ و عقاید یک شرکت سازنده را به مشتریان خود عرضه کند. نوع تبلیغات انتخابی و پیامی که در هر تبلیغ به خریدار عرضه می شود، از نظر روانشناسی می تواند با گذشت زمان فرهنگ آن شرکت را به مشتری القا کرده و همین امر بر ماندگاری مشتری تاثیر بسیاری خواهد گذاشت.